BAŞKANIN MESAJI

BAŞKANIN MESAJI

Markalarımız kişisel tercihlerimiz fakat mesleğimiz ortak değerimizdir, mesleğimize sahip çıkmak ve değerini arttırmak hepimizin en önemli görevidir.

Serkan ŞAHİN
TÜGEM GENEL BaşkanI

Değerli Üyelerimiz,

Gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotifi niteliğinde olan sektörlerden biridir. Barınmadan, gelire, yatırımdan itibara, hangi amaçla olursa olsun insan hayatının en önemli unsurudur. Geleceğe güvenle bakmanın garantisi ve para ve sermaye piyasası gibi de bir yatırım aracıdır.

Değişen ve gün geçtikçe gelişen gayrimenkul sektöründe tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de öncü olacak kuruluşlara ihtiyaç vardır. Bu kuruluşlar, mesleğini profesyonelce yapmak isteyen gayrimenkul danışmanları için rehberlik yapmalı, onları bir çatı kuruluş olarak korumalı ve ileriye taşımalıdır. 

9 Eylül 2016 tarihinde kurulan TÜGEM (Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği), emlak sektörünün gelişmesine ve büyümesine öncülük ederek, meslektaşlarının birlik ve beraberliğini sağlamakta, üyelerine eğitim, teknoloji, hukuk ve sinerjik işbirliği olanakları ile katma değer sağlayarak kurulduğu günden bu yana birçok başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Buna bağlı olarak TÜGEM’in amacı, tüm meslektaşları aynı çatı altında toplayarak, ortak akılla sektörün sorunlarına çözümler üretmek, ortak menfaatlerini geliştirmek ve Gayrimenkul Danışmanlığını, Türkiye'nin en saygın mesleklerinden biri haline getirmektir.

TÜGEM bünyesinde yer alarak örgütlü birlikteliğin gücüne inanan gayrimenkul profesyonelleri, çok hızlı değişen dünya dinamiklerinden anında haberdar olmakta, sorunlarına çözümler bulmakta, ortak değerleri doğrultusunda sektörün gelişimine ve bilgi paylaşımına katkıda bulunmaktadırlar.

TÜGEM, Türkiye genelinde yaptığı eğitimler, paneller, çalıştaylar, seminerler, yayımladığı endeks raporları, e-bültenler, networking zirveleri, proptechler ve büyük buluşma organizasyonları ile sektörde ilklere imza atarak taraflı, tarafsız her kesimden takdir alıyor.

TÜGEM kurum ve kuruluşlar tarafından da sektörümüzü ilgilendiren birçok etkinlik, panel ve organizasyonda yer almakta, üyelerinin görüş ve önerini hazırladığı raporlarlar, bültenler ve paylaşımlar ile en etkin ve verimli şekilde yetkililere ulaştırmaktadır.

Kısa bir sürede binlere ulaşan üye sayımız, yirminin üzerindeki yurtiçi ve yurtdışı temsilciliklerimiz ile TÜGEM artık Türkiye’nin emlak sektöründeki en etkili sivil toplum kuruluşu olmuş; istikrarlı duruşunu ve sağlıklı büyüme ile de devam ettirmektedir.

Değerli meslektaşlarım, "Markalarımız kişisel tercihimiz fakat mesleğimiz ortak değerimizdir, mesleğimize sahip çıkmak ve değerini artırmak hepimizin en önemli görevidir" mottosu ile birlikte çalışarak mesleğimize hak ettiği değeri en kısa sürede kazandıracağımıza sizler gibi bende yürekten inanıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle, mesleğinizin önde gelenler profesyonelleri arasında yer almak, mesleğinize değer katmak ve sektörümüzün gelişmesine katkı sunmak istiyorsanız; sizleri de TÜGEM’e katılmaya davet ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle…

Siz de aramıza katılın, emlak sektörünü birlikte şekillendirelim

© 2019 TÜGEM - Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri